Kategorie

29 grudnia 2015r. w Dziennym Domu „Senior-WIGOR” w Woli Duckiej miała miejsce niecodzienna wizyta studyjna. Do naszego Domu przybyła grupa Seniorów, również z Dziennego Domu „Senior-WIGOR”, z gminy Białaczów leżącej w powiecie opoczyńskim.

Naszych gości – 20-osobową grupę, na czele z kierownikiem Domu Marzeną Grzesińską, powitali Tomasz Kostyra –  z-ca Wójta gminy Wiązowna, Małgorzata Łysik – dyrektor GOPS oraz nasi Seniorzy. Spotkanie przebiegało w radosnej i przyjacielskiej atmosferze. Seniorzy bez najmniejszego trudu nawiązali wzajemne relacje. Przy herbacie, kawie i cieście, w tym przy piernikach wykonanych przez naszych Seniorów, dzielili się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami, sukcesami i radością ze wspólnie przeżywanych chwil.

Nasi goście opowiadali jak powstawał ich Dom, w jaki sposób funkcjonuje od 3 miesięcy i jakie miejsce zajmuje w ich obecnym życiu. Należy nadmienić, że spośród 27 podopiecznych Domu, rekrutują się aż trzy małżeństwa! Wszyscy jednoznacznie wyrazili swoją wdzięczność włodarzom obu gmin za determinację i podjęcie trudu tworzenia tego typu domów i objęcie profesjonalną opieką grupy mieszkańców w wieku 60+. W geście przyjaźni i wdzięczności nasi Seniorzy zostali obdarowani pięknymi upominkami wykonanymi własnoręcznie przez gości, zaś Białaczowscy seniorzy otrzymali od nas, również własnoręcznie wykonane, świąteczne gwiazdy wraz z kalendarzami i materiałami informacyjnymi o gminie Wiązowna.

Po prezentacji naszego Domu, która spotkała się z wielkim uznaniem, nasi goście zaprosili nas na rewizytę, którą z pewnością zrealizujemy w najbliższym czasie.