Kategorie

Postępowanie w sprawie zgody na budowę drogi S17 na odcinku od węzła ,,Zakręt”  do węzła ,,Lubelska” w Majdanie  zostało wznowione przez Wojewodę Mazowieckiego. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał pozytywną opinię dotyczącą tego etapu inwestycji. Następnym etapem będzie sprawdzenie dokumentacji  projektowej i, jak dowiedzieliśmy się w urzędzie wojewódzkim, wydanie decyzji ZRID. Decyzja ma być wydana w  II kwartale przyszłego roku.

Po wydaniu decyzji ZRID następnym etapem będzie wszczęcie postępowania odszkodowawczego w stosunku do właścicieli działek. O procedurze pisaliśmy w majowym wydaniu „Powiązań”.

W BIP Wiązowna umieściliśmy zawiadomienie wojewody, który wskazuje w nim działki objęte inwestycją. Właściciele tych nieruchomości mogą zapoznać się z dokumentacją dotyczącą budowy w urzędzie wojewódzkim.

Będziemy na bieżąco informować mieszkańców i właścicieli nieruchomości na naszej stronie internetowej o prowadzonych postępowaniach związanych z budową dróg krajowych.

Informacji na ten temat udziela:
Jolanta Lipska
pok. 005
tel. 22 512 58 17
e-mail: j.lipska@wiazowna.pl
[urzednik_online mail=”j.lipska@wiazowna.pl„]

Jeśli potrzebujesz porady prawnej dotyczącej procedury odszkodowawczej, skorzystaj z bezpłatnych usług prawnika w urzędzie gminy. Możesz się umówić poprzez sekretariat wójta (tel.  22 512 58 01). Prawnicy przyjmują w każdy czwartek od 8.00 do 12.00.

Wybierając się na takie konsultacje weź ze sobą komplet dokumentów, które mogą być potrzebne prawnikowi do oceny Twojej sytuacji.