Kategorie

Sekcja Żeglarska działająca przy gimnazjum w Gliniance posiada jacht regatowy, którym członkowie sekcji już drugi rok pływają po wodach Zalewu Zegrzyńskiego. Jacht został odbudowany przez uczniów w ramach projektu edukacyjnego „Nasza Łajba”. Koniec sezonu żeglarskiego każdorazowo oznacza szereg prac bosmańskich dotyczących jachtu i jego bezpiecznego przezimowania. W ubiegłym roku skorzystaliśmy z pomocy zaangażowanego w działalność żeglarską ucznia naszej szkoły – Filipa Szczęsnego. Jacht pomyślnie przeczekał u niego zimę. W tym roku pomógł nam  Wójta Gminy Wiązowna Janusz Budny. Do dyspozycji otrzymaliśmy garaż przy ośrodku zdrowia w Gliniance.

W przyszłym sezonie zorganizujemy tam „bosmankę”, w której członkowie sekcji będą mogli się spotkać i zadbać o żaglówkę. Taka praca będzie konieczna po tegorocznym użytkowaniu jachtu. Podczas ostatniego rejsu jacht o coś uderzył i zaczął nabierać wody. Na szczęście jest to jacht z komorami wypornościowymi i podwójnym dnem. Dzięki temu bezpiecznie dopłynęliśmy do portu w WTW.

W przyszłym roku planujemy organizować rejsy po Zalewie Zegrzyńskim z włączeniem rodziców uczniów skupionych wokół sekcji. Zapraszamy do odwiedzenia „sekcyjnego” faceebooka – wystarczy wpisać „Sekcja Żeglarska Glinianka”, lub Gimnazjum w Gliniance.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Daniel Kaczyński