Kategorie

Szanowni Państwo!

W tym roku minęło dziesięć lat od momentu, kiedy zarejestrowano Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Jesteśmy”. Stowarzyszenie działa w Radiówku. To fantastyczni ludzie, którzy poświęcają niemal całe swoje życie po to, by pomagać osobom niepełnosprawnym intelektualnie. To ciężka i odpowiedzialna praca, ale to także ogromna radość.

Każdy z nas ma szansę doświadczyć tej radości. Wystarczy przyłączyć się do gminnej akcji „Świąteczna radość pomagania” i w 2016 przekazać Stowarzyszeniu ”Jesteśmy” 1% podatku. To mały gest, który ma ogromne znaczenie dla podopiecznych Stowarzyszenia.

Niemal do każdego domu w gminie już wkrótce dotrze mała pocztówka. Znajdą Państwo na niej numer KRS Stowarzyszenia. By pomóc podopiecznym „Jesteśmy” wystarczy przepisać ten numer do zeznania podatkowego PIT za 2015 rok. Ja zrobię to z największą przyjemnością. Namawiam do tego naszych urzędników. Namawiam moich przyjaciół i sąsiadów. Bardzo gorąco proszę o to także Państwa!

 

Wójt Gminy Wiązowna
Janusz Budny

O Stowarzyszeniu:

Stowarzyszenie „Jesteśmy” prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej w Radiówku. Jest to placówka pobytu dziennego, której celem jest rehabilitacja społeczna, zawodowa i fizyczna, zmierzająca do wszechstronnego rozwoju każdego uczestnika warsztatów. Poprawy jego zaradności osobistej, sprawności psychofizycznych oraz przystosowania społecznego umożliwiającego niezależne, maksymalnie samodzielne funkcjonowanie w życiu codziennym.

W warsztatach bierze udział 25 osób niepełnosprawnych. Zajęcia pod kierunkiem wykwalifikowanych terapeutów odbywają się w 5 pracowniach: multimedialno-społecznej, gospodarstwa domowego, stolarskiej, rękodzieła artystycznego i muzyczno-teatralnej. Jest także doskonale wyposażona sala rehabilitacyjna, w której pod opieką fizjoterapeuty uczestnicy codziennie ćwiczą. Wszystkie osoby niepełnosprawne, a w razie potrzeby także i ich rodziny, mają zapewnioną profesjonalną opiekę psychologa.