Kategorie

Dwieście dzieci, rodzice i doskonała zabawa z ekologicznym przesłaniem. Tak wyglądały  Mikołajki w Wiejskim Domu Kultury nad Świdrem w Woli Karczewskiej. Mikołajki zorganizowali po raz pierwszy urzędnicy Wydziału Ochrony Środowiska.

W naszym wydziale  mamy za zadanie nie tylko organizować wywóz śmieci czy pilnować tego jak korzystamy ze wspólnego środowiska. Mamy także obowiązek edukacji i promocji ekologicznego życia– mówi naczelnik wydziału Iwona Marczyk – dlatego w tym roku zorganizowaliśmy EKO Mikołajki. W ten sposób, poprzez zabawę, chcemy pokazywać dzieciom, że warto być eko! Wszyscy mamy dzieci i wiemy, że najszybciej można do nich trafić przekazując ważne treści właśnie w czasie zabawy.

Pracownicy wydziału nie tylko zorganizowali tę zabawę, ale także wzięli w niej udział. Na kilka godzin wcielili się w rolę animatorów kultury. Zorganizowali sobie stroje. Bawili się wspólnie z dziećmi.

Wystawili także przedstawienie pt.  „Mikołaj uczy dzieci segregować śmieci”. Na kilka tygodni przed zabawą mikołajkową ogłoszony został konkurs na eko ozdobę choinkową. Nagrody i wyróżnienia w konkursie wręczył wójt – Janusz Budny.

To była pierwsza tego typu impreza zorganizowana przez urzędników. Już dziś wiemy, że nie ostatnia. Następne „Eko Mikołajki” za rok!