Kategorie

W "Powiązaniach" rozmowa o budżecie.

W najnowszych „Powiązaniach” dużo miejsca poświęcamy obchodom Dnia Niepodległości.  Ale w numerze jest też obszerna rozmowa z Alicją Matuszewską – skarbnikiem Gminy Wiązowna. To rozmowa głównie o projekcie przyszłorocznego budżetu gminy. Dokumencie, który jest sumą wszystkich planów, które realizować chce wójt i rada gminy.

W projekcie budżetu na zadania inwestycyjne przeznaczyliśmy 10,7 mln zł. – mówi w „Powiązaniach” Alicja Matuszewska. –  Z tych pieniędzy będziemy m.in. remontowali drogi, rozbudowywali i modernizowali szkoły, budowali wodociągi i kanalizację. Niezwykle ważnym zagadnieniem jest także rozwój komunikacji publicznej, na którą w przyszłym roku przeznaczymy 6% wydatków budżetowych (to o 440 tys. zł więcej niż w 2015 r.).

Polecamy Państwu tę rozmowę. Pod tekstem znajdą Państwo link do elektronicznego wydania „Powiązań”, a także uproszczoną prezentację przyszłorocznego budżetu.

W listopadowych „Powiązaniach” sporo miejsca poświęcamy również nowym opłatom za wodę i ścieki. W numerze opisujemy także jak został podzielony fundusz sołecki. Do tego, jak zawsze,  wydarzenia ze szkół i z GOK-u. Polecamy!

Na specjalne życzenie naszych najwierniejszych czytelników poszerzyliśmy bazę archiwalnych numerów „Powiązań”. Pod tekstem jest link do internetowej strony naszego miesięcznika. Można się tam dostać także wybierając kategorie „Gmina Wiązowna” w belce nawigacyjnej u góry, po prawej stronie. Tam znajduje się m. in. cyfrowe archiwum „Powiązań” od 2011 roku. Polecamy!