Kategorie

Zabawa andrzejkowa

20.11.2015 r. w Gminnym Przedszkolu im. Misia Uszatka w Wiązownie odbyła się „Wielka przygoda” i test na samodzielność, czyli noc w przedszkolu. W nocowaniu brały udział chętne dzieci z trzech najstarszych grup: „Jagódki”, „Słoneczka” i „Muchomorki”. Na godzinę 19.00 rodzice dowieźli dzieci z pełnym wyposażeniem na noc (pościelą i pidżamą). Głównym celem wieczoru były „Mini-wróżby”- zabawy integracyjno-edukacyjne z tradycjami ludowymi.

Andrzejkowy wieczór rozpoczął się od złożenia przysięgi, która zawierała ważne klauzule.

„My przedszkolaki przysięgamy tego wieczoru i nocy być odpowiedzialni, prezentować pogodę ducha, dobry humor i chęć zabawy. Nie będziemy marudzili, narzekali i płakali – pokażemy wszystkim jacy jesteśmy wspaniali”.

Kolejnym punktem programu były „andrzejkowe wróżby”, przeplatane tańcami przy muzyce. Wyczerpane, ale bardzo szczęśliwe, o godz. 20.00 dzieci zasiadły do uroczystej kolacji serwowanej przez przedszkolną kuchnię. Zajadały się frytkami i nuggetsami z kurczaka z sosami. Po wieczornej toalecie, przebrane w pidżamy obejrzały bajkę na dobranoc. O godzinie 21.30 w całym przedszkolu nastała cisza nocna.

W sobotę rano, po nocy pełnej wrażeń, dzieci rozpoczęły dzień toaletą poranną. Zjadły smaczne śniadanko i bawiły się według własnych upodobań. Kiedy pojawiali się rodzice, to dzieci szczęśliwe i zadowolone opuszczały przedszkole.

Rodzice byli bardzo dumni ze swoich pociech, które spisały się na medal, gdyż dla niektórych była to pierwsza noc w przedszkolu, czyli –„test na samodzielność!”.