Kategorie

W niedzielę 26 czerwca 2016 r. Bronisława Szulc mieszkanka Porąb obchodziła swoje 102 urodziny. Z tej okazji Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny wraz z pracownikiem socjalnym Katarzyną Krzywoszyńską złożył wizytę pani Bronisławie, składając jubilatce najlepsze życzenia zdrowia, sił i pogody ducha.

Pani Bronisława przywitała nas radośnie, goszcząc obecnych wieloma przysmakami.
Na pytanie o sukces długiego, pełnego wewnętrznej siły życia mówiła skromnie, że to nie jej zasługa. Gościom podała prostą receptę na szczęśliwe życie: ”Trzeba się dużo modlić”. Pani Bronisława w Porębach mieszka od urodzenia. Jest wdową, mieszka wspólnie z córką. Spotkanie było okazją do wspomnień i rozmów z rodziną jubilatki.

Całe swoje życie pani Bronisława poświęciła pracy w gospodarstwie rolnym. Zajmowała się też krawiectwem, potrafiła uszyć niemalże wszystko. Jubilatka doczekała się 3 dzieci,  7 wnucząt oraz 12 prawnucząt.

Z pewnością troskliwa opieka rodziny, miłość i szacunek pomogły osiągnąć tak sędziwy wiek, dlatego wójt serdecznie podziękował dzieciom pani Bronisławy. Szczególnie Bogumile Kopacz, która niestrudzenie sprawuje nad  jubilatką wzorową i godną naśladowania opiekę, a swoją troską zapewnia każdego dnia, że jest ona otoczona szacunkiem i miłością całej rodziny.
Jeszcze raz gratulujemy tak pięknego jubileuszu, życzymy pani Bronisławie na kolejne lata dużo dobrego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

info: z tukontakt@wiazowna.pl: Katarzyna Krzywoszyńska