Kategorie

W piątek, 3 marca 2017 r., odbyła się wystawa prac uczestników sekcji fotograficznej Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie. W bieżącym roku obchodzimy dziesiątą rocznicę działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie  oraz działającej w nim Sekcji Fotograficznej, dlatego ta wystawa jest dla nas niezwykle ważna – mówi Krystian Herncisz Instruktor ds. fotografii GOK.

Wystawa składała się ze 170 fotografii autorstwa wszystkich 49 uczestników. Zostały one podzielone na 10 tablic i wywieszone na sali widowiskowej wiązowskiego ośrodka kultury.

Zaprezentowane prace to zbiór zdjęć z okresu luty 2016 – styczeń 2017. Znalazły się tam fotografie z wyjazdów plenerowych, z wydarzeń kulturalnych organizowanych przez GOK oraz rezultat prac w studiu. Wystawa nie miała podziału na wiek – obok siebie wisiały prace zrobione przez dzieci, młodzież i dorosłych. Co ciekawe, podziwiając wystawę nie dało się w ogóle odczuć, która praca należy do tych najmłodszych, a które do tych najbardziej doświadczonych. Wszystkie były na jednym, bardzo wysokim poziomie.

Zaproszeni goście, podczas oglądania nie ukrywali swojego zachwytu, podziwu i wielkiego szacunku do fotografów. Wystawa fotograficzna została objęta patronatem medialnym licznych mediów lokalnych także radia oraz telewizji: IOtwock, Linia Otwocka, Tuba Otwocka, Gazeta Samorządowa, Halo Otwock, Powiązania, Radio Kampus oraz TVP 3 Warszawa. Patronatem honorowym objęli: Starosta Powiatu Otwockiego Mirosław Pszonka oraz Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny.

Uczestnicy sekcji otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo w uznaniu zaangażowania i ciągłego rozwoju poziomu pracy grupy fotograficznej zakupiony został nowy sprzęt, który będzie służył sekcji już od najbliższych zajęć. Są to m.in. nowe lampy i tła. Obecnie prace można oglądać w Domu Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej.

info. z tukontakt@wiazowna.pl:  Paulina Sokół